Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 868 | 1 174 | 632 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 313 | 604 | -112 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 163 | 401 | -277 |
| Årets resultat (tkr) | 38 | 287 | -277 |
| Summa tillgångar (tkr) | 4 705 | 4 945 | 4 782 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 868 | 1 174 | 632 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 313 | 604 | -112 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 163 | 401 | -277 |
| Årets resultat (tkr) | 38 | 287 | -277 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 795 | 3 040 | 3 285 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 911 | 1 905 | 1 497 |
| Tillgångar (tkr) | 4 705 | 4 945 | 4 782 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 684 | 1 645 | 1 359 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 70 | 70 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 1 829 | 2 111 | 2 392 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 123 | 1 119 | 1 031 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 4 705 | 4 945 | 4 782 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 36.1% | 51.5% | -17.7% |
| Soliditet | 36.9% | 34.3% | 28.4% |
| Kassalikviditet | 170.2% | 170.2% | 145.2% |
Ast Facilities AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Ast Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.